Ser pleśniowy Brie La Brique Paysanne

34,00 

Brak w magazynie

Opis

Brie to odmiana francuskiego sera podpuszczkowego wytwarzanego z krowiego mleka o delikatnej woni pleśni oraz dymu. Ma białą, aksamitną skórkę i biało-żółty miąższ o intensywnym smaku.

Ser pleśniowy to skarbnica łatwo przyswajalnego przez nasz organizm białka. Jest także cennym źródłem fosforu i wapnia które stanowią podstawowy budulec zębów oraz kości. Dlatego jadanie serów pleśniowych zalecane jest osobom, które są w trakcie rekonwalescencji po przebytych złamaniach lub pęknięciach kości.

W swoim składzie sery pleśniowe zawierają witaminy – witaminę A, witaminy z grupy B, witaminy D, E i K.  Wszystkie z nich są również bogate w minerały – fosfor, magnez, potas, sód i wapń, czyli najważniejsze elektrolity naszego organizmu, odpowiadające za prawidłowy przebieg większości procesów w naszym organizmie, między innymi za prawidłową pracę mięśnia sercowego.

Sery pleśniowe zawierają również tyrozynę – ciekawy i szalenie pożądany przez organizm aminokwas. Tyrozyna poprawia nasze samopoczucie wprowadzając organizm w dobry stan! Zwiększa naszą wytrzymałość oraz niweluje stres i zmęczenie.

skład: mleko krowie, kultury bakterii mleczarskich, penicillium candidum

wytworzony z mleka termizowanego- najniższa możliwa temperatura pasteryzacji.

waga: ok 350g

Produkt jest sprzedawany na wagę. Dokładna cena zostanie obliczona po zważeniu. Ze względu na specyfikę produktu, waga końcowa może się nieznacznie różnić +-10%  Dokładna cena będzie widoczna na karcie zamówienia na Twoim koncie lub pod linkiem przesłanym w mailu potwierdzającym zamówienie. W przypadku płatności przy odbiorze zapłacisz kwotę ustaloną w oparciu o rzeczywistą wagę produktów. W przypadku przedpłaty (przelew na konto lub płatności online), jeśli wystąpi niedopłata, będziesz mógł dokonać dopłaty u kierowcy bionitka.pl podczas odbioru zamówienia. W przypadku nadpłaty otrzymasz zwrot gotówką od kierowcy bionitka.pl  lub przelewem na wskazane konto bankowe w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych od zrealizowania zamówienia.

Gospodarstwo Rolne Iwona i Michał Kaczmarek

Twaróg w naszej rodzinie jest praktycznie od zawsze. Ok 10 lat temu poczyniliśmy pierwsze próby produkcyjne na skale ponad domową ze szczególną dbałością o pozostawienie niezmienionego produktu końcowego. Próby trwały i ostatecznie udało się stworzyć powtarzalną produkcje w takiej ilości, którą można było sprzedać. Od już niemal 4 lat prowadzimy sprzedaż naszych produktów okolicznym klientom.
Wszystkie robione przez nas produkty wytwarzane są z mleka krowiego niepasteryzowanego i nie homogenizowanego. Mleko pozyskiwane jest od krów hodowanych w naszym gospodarstwie. Ogromną wagę przywiązujemy do jakości paszy jaką otrzymują zwierzęta oraz w jakich warunkach się znajdują. Jest to niezwykle istotne bo to jest pierwszy etap powstawania produktów, które później nasi klienci mogą kupić. Wysokiej jakości pasza powiązana z komfortowymi warunkami hodowli pozwala pozyskać surowiec, z którego można wyprodukować bardzo dobre sery.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ser pleśniowy Brie La Brique Paysanne”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy zestawy produktów