Ocet siedmiu złodziei 500ml

35,00 

,,Czyli o tym kto kogo okradł i jak to się skończyło”

Brak w magazynie

Opis

W czasach kiedy epidemia czarnej śmierci (dżumy), nawiedziła Europę nie znano na nią lekarstwa i nie umiano się przed nią zabezpieczyć. Ludzie masowo uciekali z miast, palili zwłoki i próbowali przeróżnych mikstur. Jak podaje większość źródeł w XVI w. na południu Francji w Marsylii (niektóre źródła podają, że w Tuluzie) znalazło się kilku śmiałków, którzy plądrowali zwłoki zmarłych oraz domy konających na dżumę. Ku zdziwieniu wszystkich zaraza nie imała się ich. Zostali oni jednak przyłapani przez straż miejską na gorącym uczynku. Postawiono ich przed sądem i za tak niecne uczynki groziła im kara śmierci. Jednak wiedzeni ciekawością sędziowie, zaproponowali złodziejaszkom układ zdradzą sekret w jaki sposób się zabezpieczają przed chorobą albo czeka ich śmierć z rąk kata. Nie wiadomo co stało się z łotrzykami, wiadomo jednak, że wyjawili oni swój sekret. Przyznali bowiem iż nacierali się i wdychali zmacerowane w occie zioła : rozmaryn, imbir, cynamon i goździki. Receptura mieszanki była wielokrotnie modyfikowana, nie sposób znaleźć więc oryginalnego przepisu.

 

Zastosowanie octu ma bardzo szerokie spektrum, można go stosować przy wszelkiego rodzaju infekcjach, chorobach zakaźnych, spożywać jako środek wzmacniający i podnoszący odporność. Jako przyprawę czy marynatę do potraw, jako środek dezynfekujący. Do kąpieli, płukania włosów, przemywania twarzy, nacierania klatki piersiowej a nawet jako środek odstraszający owady.

Produkowany z Polskich ekologicznych jabłek.

Produkt naturalnie fermentowany. Filtrowany, może zawierać osad organiczny.   Zawiera żywe kultury bakterii.                                   Produkt niepasteryzowany.  Nie zawiera konserwantów.

skład:

Ocet jabłkowy 5%, majeranek, tymianek, rozmaryn, mięta pieprzowa, goździki, cynamon cejloński.

1 opinia dla Ocet siedmiu złodziei 500ml

  1. witwicka11

    Mam problem z zatokami-nacierałam czoło i skronie kilka razy dziennie i kilkakrotnie ciągu dnia wąchałam wacik nasączony octem siedmiu………Dzisiaj mija trzeci dzień stosowania i nie boli mnie głowa i nos się udrożnił.Nie wiem jak u innych na mnie działa.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy zestawy produktów