Konfitura z borówki amerykańskiej ekologiczna 180g

10,50 

Opis

W borówkach znajdziemy antyoksydanty i witaminy, takie jak: witamina A, B, C, E czy PP. Poza tym borówki to źródło mikro- i makroelementów, takich jak: potas, magnez, cynk, selen, miedź, żelazo oraz wapń. Borówka nie jest owocem kalorycznym.

Poznaj 7 powodów, dlaczego warto jeść borówki amerykańskie:

  1. Ochrona przed nowotworami – dobroczynne działanie borówek amerykańskich gwarantuje zawartość kwasu foliowego i elagowego. Kwas foliowy zapobiega nowotworowi szyjki macicy, natomiast kwas elagowy zapewnia ochronę przed rakiem płuc, krtani i przełyku. Poza tym fitoestrogeny zawarte w owocach zapobiegają pojawieniu się nowotworów tarczycy.
  2. Ochrona wzroku – jedzenie borówek poprawia wzrok, dlatego owoce są stosowane w leczeniu zaćmy i plamki żółtej oraz schorzeń siatkówki. Po borówki powinny sięgnąć osoby, które na co dzień spędzają dużo czasu przed komputerem. Borówki amerykańskie są polecane osobom, które mają problemy z widzeniem o zmroku.
  3. Ochrona serca – borówka pomaga obniżyć zły cholesterol (LDL), a podnosi poziom dobrego cholesterolu (HDL). Dzięki zawartości fitoestrogenów chroni przed chorobami serca i miażdżycą. Borówki są polecane osobom zestresowanym, ponieważ wykazują właściwości uspokajające i przeciwbólowe.
  4. Ochrona układu pokarmowego – owoce borówki amerykańskiej wykazują działanie przeciwbiegunkowe. Wpływają na dobre trawienie i pomagają w niszczeniu pasożytów jelitowych u najmłodszych. Błonnik zawarty w borówkach jest niezbędny w procesie oczyszczania z toksyn.
  5. Ochrona układu moczowego – dzięki zawartości fitoestrogenów borówka amerykańska powstrzymuje rozwój infekcji bakteryjnych układu moczowego.
  6. Ochrona przed procesem starzenia –borówki amerykańskie  zawierają antyoksydanty, które w naturalny sposób opóźniają procesy starzenia.
  7. Ochrona dla kobiet w ciąży – ze względu na zawartość kwasu foliowego, który ma dobroczynne działanie na płód, po borówki powinny sięgnąć przyszłe mamy oraz kobiety planujące zajście w ciążę.

 

skład: borówka wysoka* 66%, cukier trzcinowy* *produkt rolnictwa ekologicznego

Dary Natury

Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, ukrytej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się wyjątkową lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego.

Tereny leśne położone wokół naszego zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których pozyskujemy surowce zielarskie, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Dzięki temu nasza działalność, polegająca m.in. na pozyskaniu roślin z natury, nie ma ujemnego wpływu na otaczające nas środowisko. O czystości powietrza, gleby oraz pozyskiwanych przez nas surowców świadczy bogactwo flory i fauny, jaka występuje obok nas, a także sędziwe kilkusetletnie drzewa.

Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy produkujemy nasze wyroby. Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego wykorzystujemy również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą nasze produkty.

Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego szczególną uwagę przykładamy do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.

Zbiorem ziół na nasze potrzeby zajmuje się około 300 osób. Zioła staramy się zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w naszym regionie surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska.

Coraz większa ilość roślin wykorzystywana w zielarstwie wprowadzana jest do uprawy, dotyczy to szczególnie tych gatunków, które są zagrożone.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Konfitura z borówki amerykańskiej ekologiczna 180g”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy zestawy produktów