Kapusta Kiszona ekologiczna 850g

11,00 

Opis

Kapusta kiszona słynie przede wszystkim z ogromnej zawartości witaminy C, która świetnie wspiera naszą odporność. Dodatkowo w kapuście znajdziemy także rutynę, która także jest znana z korzystnego wpływu na nasz układ immunologiczny.

Kiszona kapusta może pochwalić się także dużą zawartością witaminy grupy B, witaminy A, E i K a także wielu składników mineralnych. Produkt ten bogaty jest przede wszystkim w magnez, potas, wapń i żelazo. Jest także dobrym źródłem błonnika pokarmowego.

Nie brakuje w niej również przeciwutleniaczy, które aktywnie walczą ze starzeniem komórkowym i wolnymi rodnikami.

Kapusta kiszona powstaje na skutek procesów fermentacji. Z tego też powodu zawiera mnóstwo kwasu mlekowego i dobrych bakterii, które regulują florę bakteryjną. Z tego też powodu o kapuście kiszonej mówi się jako o naturalnym priobiotyku, który świetnie wspiera jelita i zapobiega rozwojowi chorób takich jak grypa jelitowa. Aktywnie wspiera też organizm w walce z zatruciami pokarmowymi.

skład: kapusta* 95%, marchew*, sól kamienna, kminek*, jałowiec*, pieprz czarny*, ziele angielskie*, liść laurowy*.

*produkt rolnictwa ekologicznego

Dary Natury

Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, ukrytej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się wyjątkową lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego.

 

Tereny leśne położone wokół naszego zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których pozyskujemy surowce zielarskie, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Dzięki temu nasza działalność, polegająca m.in. na pozyskaniu roślin z natury, nie ma ujemnego wpływu na otaczające nas środowisko. O czystości powietrza, gleby oraz pozyskiwanych przez nas surowców świadczy bogactwo flory i fauny, jaka występuje obok nas, a także sędziwe kilkusetletnie drzewa.

Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy produkujemy nasze wyroby. Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego wykorzystujemy również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą nasze produkty.

Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego szczególną uwagę przykładamy do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.

Zbiorem ziół na nasze potrzeby zajmuje się około 300 osób. Zioła staramy się zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w naszym regionie surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska.

Coraz większa ilość roślin wykorzystywana w zielarstwie wprowadzana jest do uprawy, dotyczy to szczególnie tych gatunków, które są zagrożone.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kapusta Kiszona ekologiczna 850g”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy zestawy produktów