Chleb pszenno – żytni z dodatkami

9,00 20,50 

Chleb wypiekany na wieloletnim zakwasie żytnim. Bez drożdży, spulchniaczy i polepszaczy smaku. Mąka pochodzi z polskiego ekologicznego młyna, natomiast sól dodawana do chlebów to sól himalajska różowa lub sól niejodowana, naturalna – wydobywana na południu Włoch. Wypiek na wodzie źródlanej. 

Wyczyść

Opis

Zakwas to mieszanina mąki i wody, które pod wpływem czasu i odpowiedniej temperatury ulegają fermentacji. W wyniku tego procesu powstaje masa, o której mowa – jej podstawowe składniki, a więc dzikie drożdże, bakterie kwasu mlekowego oraz bakterie produkujące kwas octowy, decydują właśnie o walorach zdrowotnych takiego pieczywa.

Pieczywo to odznacza się charakterystycznym zapachem. Zachowuje również specyficzny delikatny i lekko kwaskowy smak. Wyróżnia się także wyczuwalną po przekrojeniu wilgotnością oraz dłuższym okresem przydatności do spożycia – zakwas sprawia, że chleb dłużej pozostaje świeży oraz zapobiega powstawaniu pleśni na gotowym wypieku.

Jednak chleb na zakwasie to nie tylko gwarancja wspaniałego smaku i aromatu, lecz także szereg właściwości zdrowotnych, które oddziałują zarówno na układ pokarmowy, jak i na pracę ośrodkowego układu nerwowego.

Jeżeli chcą Państwo próbki pieczywa z piekarni  Art of Baking, proszę o informacje w uwagach do zamówienia jakie próbki Państwa interesują.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Chleb pszenno – żytni z dodatkami”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecamy zestawy produktów