Kefir kozi bio 250 ml

6,00 

Brak w magazynie

Opis

Kefir jest fermentowanym napojem mlecznym, wytwarzanym z użyciem tzw. grzybków (ziaren) kefirowych, złożonych z odpowiednich bakterii i drożdży. Ma białą lub jasnokremową barwę, lekko zawiesistą konsystencję, charakteryzuje się wyrazistym, kwaśnym smakiem.

Bardzo cenne ze zdrowotnego punktu widzenia są obecne w kefirze bakterie i drożdże. Kefir jest dobrym źródłem witaminy grupy B: B1, B12 oraz kwasu foliowego, a także witaminy K i biotyny. Dostarcza także istotnych ilości wapnia i magnezu. W kefirze znajdują się aminokwasy niezbędne, m.in. tryptofan, który wpływa pozytywnie na układ nerwowy i działa wyciszająco. Kefir to niskokaloryczny napój mleczny (50-70 kcal w 100 g), który dzięki zawartości białka jest bardzo sycący. Zawiera laktozę, jednak często nie wywołuje dolegliwości trawiennych u osób z nietolerancją tego cukru. Lepsza tolerancja wynika z obecności w kefirze bakterii i drożdży, które częściowo rozkładają laktozę.

Hałaśliwa Zagroda

Zauroczyła nas natura i klimat polskiej wsi! I oto jesteśmy! Mieszczuchy uczące się obcowania z naturą na własnych błędach. Postanowiliśmy zająć się chowem kóz i pszczelarstwem, żeby móc zarazić innych spokojem i pozytywną energią, którą dają te wspaniałe zwierzęta.
Mleko od naszych kózek jest smaczne i przede wszystkim bardzo zdrowe i lekkostrawne! To właśnie z niego przygotowujemy pyszne sery, jogurty oraz masło! Produkty są w 100% naturalne, bez dodatków chemii, której tak dużo obecnie w sklepach. Smak wytwarzanej przez nas żywności jest tak niepowtarzalny dzięki dostarczaniu naszym kozom żywności, która podwyższa walory mleka. Tak jak kobieta karmiąca, koza oddaje w smaku mleka to co zjadła.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Kefir kozi bio 250 ml”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Produkty z tej samej farmy

Serek kozi feta w oleju 330ml

13,00 
Zobacz warianty

Polecamy zestawy produktów