Chleb pszenny

8,40 14,00 

Chleb wypiekany na wieloletnim zakwasie pszennym. Bez drożdży, spulchniaczy i polepszaczy smaku. Mąka pochodzi z polskiego ekologicznego młyna, natomiast sól dodawana do chlebów to sól himalajska różowa lub sól niejodowana, naturalna – wydobywana na południu Włoch. Wypiek na wodzie źródlanej. 

Wyczyść

Opis

Zakwas to mieszanina mąki i wody, które pod wpływem czasu i odpowiedniej temperatury ulegają fermentacji. W wyniku tego procesu powstaje masa, o której mowa – jej podstawowe składniki, a więc dzikie drożdże, bakterie kwasu mlekowego oraz bakterie produkujące kwas octowy, decydują właśnie o walorach zdrowotnych takiego pieczywa.

Pieczywo to odznacza się charakterystycznym zapachem. Zachowuje również specyficzny delikatny i lekko kwaskowy smak. Wyróżnia się także wyczuwalną po przekrojeniu wilgotnością oraz dłuższym okresem przydatności do spożycia – zakwas sprawia, że chleb dłużej pozostaje świeży oraz zapobiega powstawaniu pleśni na gotowym wypieku.

Jednak chleb na zakwasie to nie tylko gwarancja wspaniałego smaku i aromatu, lecz także szereg właściwości zdrowotnych, które oddziałują zarówno na procesy układu pokarmowego, jak i na pracę ośrodkowego układu nerwowego.

Jeżeli chcą Państwo próbki pieczywa z piekarni  Art of Baking, proszę o informacje w uwagach do zamówienia jakie próbki Państwa interesują.

Art of Baking

Pieczeniem zajęłam się kilka lat temu, na potrzeby swoje i swoich bliskich. Wszystkie składniki pochodzą od dostawców ekologicznej żywności. Mąka pochodzi z polskiego ekologicznego młyna, natomiast sól dodawana do chlebów to sól himalajska różowa lub sól niejodowana, naturalna – wydobywana na południu Włoch. Wypiek na wodzie źródlanej. Zakwas, na którym wypiekany jest chleb został wyhodowany w Krakowie w 1964 roku w rodzinie lubującej się w gotowaniu i pieczeniu potraw wszelakich. Od tego czasu jest rozmnażany i pielęgnowany przez wielu miłośników wypieków chlebowych. Jak to miłośnicy, dzielą się chętnie i zarażają pasją innych i tak zakwas trafił do Poznania do moich rąk. Z upływem lat chleb, który wyrabiam został dopracowany pod każdym względem, nie tylko smakowym ale również wizualnym. Zaczęłam piec dla znajomych i tak powstał Baking Bread. Zamów chleb i koniecznie zapełnij tym zapachem swój dom. SMACZNEGO.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Chleb pszenny”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Produkty z tej samej farmy

Polecamy zestawy produktów